СТОНІЖКА
 
Замріяна стоніжка
Забула про журнали, книжки...
На них вона часу не гає,
Бо черевички начищає.
Я стану їй допомагати,
Вірші й казки розповідати
І прочитаю їй, до речі,
Газету я – «Казковий вечір».
За це мене, я точно знаю,
Стоніжка покатає.
 Ірина Шоломей

Перейти на головну сторiнку→ Лапи, крила та хвости


Дитячі малюнки

ПАЛЬМОВИЙ ЗЛОДЮЖКА


На островах Тихого й Індійського океанів мешкає найбільший представник десятиногих раків – кокосовий краб. Перші місяці свого життя він майже весь час проводить у воді, а потім назавжди переселяється на сушу. Своїми велетенським клішнями рак вириває в піску нірку, вистеляючи стіни травичкою.
Кокосовий краб має надзвичайний нюх. Навіть за десятки кілометрів він може відчути запах м’яса чи стиглих фруктів. До того ж сухопутний рак неймовірно дужий і здатен пересувати предмети, що значно більші за нього самого.
Найбільше краб полюбляє ласувати кокосами. Проте здійснити таке бажання досить складно. Спочатку він залазить на височенну пальму та клішнями зриває плід. Потім перетягує кокос до нірки, де протягом тижня намагатиметься розколоти, щоб поласувати м’якоттю. Напевне, саме за це краба інколи називають пальмовим злодієм. До речі, крім кокосів, клишоногий грабіжник тягне до нірки все, що погано лежить. Це не лише їжа, а й різноманітні блискучі речі. Тому його домівка часто нагадує печеру зі скарбами.

 

 
jkjd