СТОНІЖКА
 
Замріяна стоніжка
Забула про журнали, книжки...
На них вона часу не гає,
Бо черевички начищає.
Я стану їй допомагати,
Вірші й казки розповідати
І прочитаю їй, до речі,
Газету я – «Казковий вечір».
За це мене, я точно знаю,
Стоніжка покатає.
 Ірина Шоломей

Перейти на головну сторiнку→ Лапи, крила та хвости


Дитячі малюнки

ТРУДІВНИЦЯ-БДЖІЛКА


Чи відомо тобі, скільки кілометрів треба «налітати» бджілці від квіточки до квіточки, щоб зібрати баночку меду? Приблизно стільки, якою є відстань від Землі до Місяця! Звичайно, одній трудівниці це не під силу, бо живе комашка всього 30-35 днів. Але велика бджолина сім’я за рік може назбирати мало не діжку меду! Недаремно крилаті славляться своїм працелюбством.
Усе «знаряддя праці» трудівниця носить із собою: її органи спеціально налаштовані для збирання нектару з квіточок: є і щіточки та кошики на лапках, за допомогою яких бджілка переносить пилок, і довгий хоботок, і зобик, де квітковий нектар перетворюється на мед.
Навіщо бджілкам стільки ласощів? Звичайно, їсти взимку! Адже у холодні пори року квітів немає, тому комашки роблять припаси. До того ж медом вони годують личинок - своїх майбутніх діточок.
Запитаєш, як спілкуються бджілки? Можливо, ти помічав, що, повернувшись до вулику, комашки починають кружляти - «танцювати». Такими рухами вони сиґналізують товаришам про місцезнаходження квіткових луків. А захищаються від ворогів крилаті за допомогою жала. До речі, запам’ятай: в жодному разі не можна вбивати бджілку, навіть якщо вона тебе вкусить. Справа в тому, що мертва комашка виділяє в повітря спеціальну речовину - ніби сиґнал тривоги. Зачувши такий запах, уся бджолина родина вилітає з вулику, щоб захистити домівку. І тоді комахи можуть бути дуже аґресивними!прокат костюмів