КАЗКОВИЙ ВЕЧІР
Що люблять всі читати вечорами?
«Казковий вечір» – знають діти й мами.
Цікава ця газета й кольорова.
Люблю її я дуже, вона кльова!
 Владислава Кобко,
с. Тараща Київської обл.

 

Перейти на головну сторiнку→ Таємниці Всесвіту


Дитячі малюнки

ЗОРЯНА ЛЕҐЕНДА ПЕРСЕЯ


Полюбляєш спостерігати за сузір’їям Персея? А чи знаєш, яка дивовижна історія з ним пов’язана? Колись далекою країною Ефіопією правили цар Цефей і цариця Кассіопея. Була в них єдина донька – красуня Андромеда. Якось володарка почала вихвалятися вродою своєї дитини перед морськими дівами – Нереїдами. Ті вважали себе найчарівнішими, тому поскаржилися на зарозумілу царицю батькові – богу морів Посейдону.

Володар водних глибин наслав на Ефіопію величезного Кита. Із пащі цього чудовиська бурхав вогонь, із вух валив чорний дим, а хвіст укривали гострі шпичаки. Страховисько випалило майже всю країну. Щоб зупинити Кита, Цефей і Кассіопея погодилися віддати йому доньку.

Коли прикута ланцюгами до скелі Андромеда покірно чекала на смерть, її врятував Персей. На крилатому коні Пегасі юнак саме повертався з острова, де переміг горгону Медузу – жінку, в якої НА ГОЛОВІ ЗАМІСТЬ ВОЛОССЯ КИШІЛИ ГАДЮКИ. Погляд страхітливої істоти був таким моторошним, що КОЖЕН, ХТО НАВАЖУВАВСЯ ГЛЯНУТИ ЇЙ У ВІЧІ, КАМ’ЯНІВ.

Помітивши, що красуню ось-ось схопить жахливий Кит, Персей кинувся з ним у двобій. Коли чудовисько з останніх сил дихнуло полум’ям, герой затулився щитом, до якого була прикріплена голова Медузи. Зустрівшись із поглядом горгони, страховисько скам’яніло й перетворилося на острів. А Персей розкував Андромеду, привіз до батьків, а згодом із нею одружився.

У зимовому нічному небі можеш легко знайти не тільки сузір’я Персея, а й Кассіопеї, Цефея, Андромеди й навіть Кита та Пегаса.


прокат костюмів