ПРОФЕСІЇ
А чи знаєте ви,
Що на білім світі
Є безліч професій,
Про які мріють діти?
Стати шофером-всезнайком
Чи науковцем-пізнайком.
Може, вчителем у школі
Чи письменником відомим,
Чи співачкою з душею,
Піснею вражати своєю.
На світі є багато справ,
В яких би кожен участь взяв

  Олена Мізик, м. Долина

Перейти на головну сторiнку→ Таємниці Всесвіту


Дитячі малюнки

ТАЄМНИЧА ГАЛАКТИКА


 
Напевно, ти знаєш, що більшість небесних тіл невпинно рухаються своїми шляхами, збираючись у дружні групи. Наприклад, Місяць кружляє поблизу Землі, що разом з іншими планетами мандрує довкола Сонця. Цікаво, а чи має якийсь орієнтир головне небесне світило?
Декілька століть тому один англієць, спостерігаючи за зірками, виявив, що найбільше сяючих красунь скупчується в певній ділянці. Ця територія простягається довжелезною смугою, поділяючи нічне небо на дві рівні частини. При цьому вчений помітив, що кількість зірок зменшувалася, віддаляючись від загадкового кола. Зрештою, астроном дійшов висновку, що всі видимі світила утворюють гігантську систему, яку пізніше назвали Галактикою.
Ґрандіозне небесне скупчення заселене безліччю зірок, газових хмар і туманностей. Усі вони разом із Сонцем і Землею рухаються довкола ядра Галактики – супергігантської чорної діри. Дивовижний зоряний острів сплюснутий у просторі, тому схожий на летючу тарілку, а на нічному небі з поверхні нашої планети має вигляд білої смуги. Можливо, саме тому Галактику називають Молочним Шляхом.
 !Орієнтир – добре помітний предмет для напрямку.
 


jkjd