ЧОТИРИ СЕСТРИ
 
Я розповім вам про сестер чарівних.
Це Літо, Осінь та Зима й Весна.
Усі поміж собою завжди рівні,
Та кожна з них у чомусь головна.
З’являються по черзі, поіменно,
Міняють на свій смак вбрання Землі:
Барвисте, біле, золоте, зелене.
Радіють їм дорослі та малі.
Зима усе притрусить снігом білим,
Старанно вкриє ковдрою поля.
Весна все навкруги засіє вміло,
Нап’ється талих вод її земля.
А Літо – час канікул, сонця й спеки.
Плоди дозріють – Осінь жде врожай.
Дощем заплаче, бо від нас лелеки
Аж до весни летять у теплий край.
  
Ірина Шоломей

Перейти на головну сторiнку→ Таємниці Всесвіту


Дитячі малюнки

СИЛА ПРИТЯГАННЯ


Магніт… Магнітне поле… Магнетизм… Якась таємничість і загадковість відчувається в цих магічних словах. Недарма навіть закохані кажуть, що їх притягує одне до одного, немов магнітом.
Свою назву предмет, здатний притягувати до себе, отримав на честь території Магнесія, де був знайдений давніми греками. Протягом століть його застосовували як лікувальний засіб від зубного болю, нервових хвороб і безсоння. Давні китайці, араби та єгиптяни використовували магніт у якості амулета, а нині без нього не обходиться жодна з галузей сучасної науки.
Штучно створені магніти бувають найрізноманітніших розмірів (найменший – завбільшки в зернинку, найбільший – в автомобіль) і форм (брусочки, циліндри, кільця, підковки тощо). Кожен із них обов’язково має два полюси – північний і південний. Цікаво, що однакові полюси завжди відштовхуються одне від одного, а протилежні – навпаки. На основі цих властивостей винайшли компас. Виготовлена з магніту стрілочка цього приладу завжди спрямована на північ – це дозволяє мандрівникам легко орієнтуватися у просторі.
Крихітний магніт може керувати предметом, який у кілька десятків разів більший за нього. Найбільший, маса якого складає 13 кг, здатен підняти предмет вагою в чотири відра води.
Виявляється, в повсякденні нас оточує безліч магнітів. Вони є складовою частиною механічних годинників, вентиляторів, навушників, мікрохвильових печей, телевізорів, аудіо- та відеокасет, банківських карток, медичного обладнання, комп’ютерів і телефонів тощо. Пам’ятай, що контактування з іншим магнітом може призвести до псування цих приладів. Тож до вибору місця зберігання «притягувачів» стався з обережністю, краще клади їх в окрему шафу, далі від чутливих приладів.
 
! Амулетчудодійний предмет, який оберігає від хвороб і небезпек; талісман.
! Компас – прилад для визначення сторін світу, в якому намагнічена стрілка одним кінцем завжди показує на північ.

прокат костюмів