ПРОФЕСІЇ
А чи знаєте ви,
Що на білім світі
Є безліч професій,
Про які мріють діти?
Стати шофером-всезнайком
Чи науковцем-пізнайком.
Може, вчителем у школі
Чи письменником відомим,
Чи співачкою з душею,
Піснею вражати своєю.
На світі є багато справ,
В яких би кожен участь взяв

  Олена Мізик, м. Долина

Перейти на головну сторiнку→ Умілі руки

КАЗКОВИЙ ЛІХТАРИК


Довгими зимовими вечорами так приємно переповідати щойно прочитану казку молодшому братику біля виготовленого власноруч ліхтарика. 
А створити його зовсім нескладно!
Для цього знадобиться: повітряна кулька, розведений водою клей ПВА (у пропорції 1:1, тобто скільки клею, стільки й води) та помаранчеві багатошарові серветки.
 
 
1. Надми кульку до бажаного розміру (таким і буде ліхтарик) і щедро полий розведеним клеєм (зручно використовувати пляшечку з дірочкою в носику).
 
2. По всій площі кулі наклади перший шар попередньо розділених серветок. Вони повинні промокнути. Клею має бути стільки, щоб вільно стікав із кулі, створюючи невеличку калюжку на робочому столі, який доречно вкрити целофаном або папером, аби не забруднився.
3. А тепер наклади ще 5-6 шарів, щедро поливаючи кожен клеєм (тільки не чіпай хвостик кульки).
4. Останній не змочуй, а щільно притисни долонями до кулі.
5. Тепер виріб треба підвісити на ниточці до повного висихання (на добу), попередньо щось підставивши чи підстеливши під нього. Якщо клей збиратиметься внизу ліхтарика, можеш додати ще кілька серветок.

6. Куля висохла? Отже, настав найвідповідальніший етап роботи, тому найкраще звернутися по допомогу до батьків.  Ножицями обережно зроби отвір у верхній частині та прибери ґумову кульку – вона легко відстане від серветок. Потім обріж ліхтарик, як зображено на малюнку, й постав усередину свічку-таблетку. Пам’ятай, що запалювати її необхідно в повній темряві й лише разом із дорослими.

 

Якщо в готовій кульці проколоти шилом дірочки – на стіні створюватиметься ефект зоряного неба.


прокат костюмів