В МОЇМ СЕРЦІ – УКРАЇНА
 
Я люблю свою країну –
Рідну нашу Україну!
За садки квітучі,
За барвіночок пахучий,
За луки, поля, діброву,
За її співучу мову.
Чи то сонце в небі сяє,
Чи дощі ідуть ласкаві,
Сніг упав на землю білий,
Чи дерева стоять сірі –
Це усе Вкраїна мила,
Тут живе моя родина.
Рідна земле! Ти єдина
В моїм серці, Україно!
  

Наталія Мартинюк, с. Турка Івано-Франківської області

 

Перейти на головну сторiнку→ Невгамовний пензлик

МІЖПЛАНЕТНИЙ МАНДРІВНИК КОСМОНАВТ


Чи колись мріяв злітати на Місяць, як Незнайко? Важко повірити, що серед нас є відчайдухи, для яких політ до зірок – буденна робота. Це космонавти, які сьогодні відкриють завісу таємниці, поділившись подробицями захопливого життя в невагомості.
Виявляється, за добу пілоти зустрічають 16 світанків! Тож не дивно, що відчувають проблеми зі сном. До речі, той, хто раніше хропів по ночах, позбувається неприємної звички. А от будять космонавтів спеціальним сиґналом із Землі – індивідуальною мелодією, яку пілоти обирають особисто. А ще під час мандрівки льотчики… ростуть. Через відсутність сили тяжіння довжина тіла збільшується на 5-8 см!
Як запевняють самі сміливці, звикнути до земного життя після космічної подорожі складно через те, що коли відпускаєш предмет, він падає :). Але політ у невагомості має й недоліки. Так, наприклад, спеції доводиться робити рідкими, аби, злетівши в повітря, не потрапили в очі чи ніс. До речі, якщо загубив щось, бюро знахідок шукай біля вентиляційних отворів. Саме туди «пливуть» усі предмети.jkjd