ЧОТИРИ СЕСТРИ
 
Я розповім вам про сестер чарівних.
Це Літо, Осінь та Зима й Весна.
Усі поміж собою завжди рівні,
Та кожна з них у чомусь головна.
З’являються по черзі, поіменно,
Міняють на свій смак вбрання Землі:
Барвисте, біле, золоте, зелене.
Радіють їм дорослі та малі.
Зима усе притрусить снігом білим,
Старанно вкриє ковдрою поля.
Весна все навкруги засіє вміло,
Нап’ється талих вод її земля.
А Літо – час канікул, сонця й спеки.
Плоди дозріють – Осінь жде врожай.
Дощем заплаче, бо від нас лелеки
Аж до весни летять у теплий край.
  
Ірина Шоломей

Перейти на головну сторiнку→ Невгамовний пензлик

МІЖПЛАНЕТНИЙ МАНДРІВНИК КОСМОНАВТ


Чи колись мріяв злітати на Місяць, як Незнайко? Важко повірити, що серед нас є відчайдухи, для яких політ до зірок – буденна робота. Це космонавти, які сьогодні відкриють завісу таємниці, поділившись подробицями захопливого життя в невагомості.
Виявляється, за добу пілоти зустрічають 16 світанків! Тож не дивно, що відчувають проблеми зі сном. До речі, той, хто раніше хропів по ночах, позбувається неприємної звички. А от будять космонавтів спеціальним сиґналом із Землі – індивідуальною мелодією, яку пілоти обирають особисто. А ще під час мандрівки льотчики… ростуть. Через відсутність сили тяжіння довжина тіла збільшується на 5-8 см!
Як запевняють самі сміливці, звикнути до земного життя після космічної подорожі складно через те, що коли відпускаєш предмет, він падає :). Але політ у невагомості має й недоліки. Так, наприклад, спеції доводиться робити рідкими, аби, злетівши в повітря, не потрапили в очі чи ніс. До речі, якщо загубив щось, бюро знахідок шукай біля вентиляційних отворів. Саме туди «пливуть» усі предмети.прокат костюмів