ЧОТИРИ СЕСТРИ
 
Я розповім вам про сестер чарівних.
Це Літо, Осінь та Зима й Весна.
Усі поміж собою завжди рівні,
Та кожна з них у чомусь головна.
З’являються по черзі, поіменно,
Міняють на свій смак вбрання Землі:
Барвисте, біле, золоте, зелене.
Радіють їм дорослі та малі.
Зима усе притрусить снігом білим,
Старанно вкриє ковдрою поля.
Весна все навкруги засіє вміло,
Нап’ється талих вод її земля.
А Літо – час канікул, сонця й спеки.
Плоди дозріють – Осінь жде врожай.
Дощем заплаче, бо від нас лелеки
Аж до весни летять у теплий край.
  
Ірина Шоломей

Перейти на головну сторiнку→ Веселинка

КОЛИ ЯЗИК КРАЩЕ ТРИМАТИ ЗА ЗУБАМИ…


Народна мудрість попереджує: язик мій – ворог мій. Адже запросто можна опинитися в неприємній ситуації лише через те, що вчасно не промовчав. І вже співбесідник ображений.
Річ у тім, що існують певні теми, при обговоренні яких краще змовчати або ж висловлюватися дуже стримано. Отже, тримай язик за зубами, коли йдеться про:
ü      Родину. Ніколи не критикуй близьких співбесідника. Рідні – це люди, які залишаться назавжди, а от друзі в такому випадку виявляться тимчасовими.
ü      Національність. Необережне висловлення щодо іншої народності є образливим. Ти не можеш знати напевне, що в оточенні товариша немає росіян, болгар, молдован тощо. Тож добре поміркуй, перш ніж переповідати анекдот, у якому висміюються інші народи.
ü      Уподобання. Пам’ятаєш приказку: на колір і смак товариш не всяк? Кожен має право на особисті вподобання. І якщо ці смаки з твоїми не збігаються, то зовсім не означає, що вони неправильні. Це просто інші вподобання.
ü      Розумові здібності. Хтось погано читає, але пречудово рахує, хтось пише з помилками, проте дивовижно співає, комусь складно висловити думку, та запросто полагодити зламану річ. Усі маємо різні здібності, які роблять нас неповторними, але в жодному разі не кращими за інших.
 
 
Завдання до Веселинки:
 
До якої машини підійде ключ?
(Намалювати ключ і чотири-п’ять авто з різними логотипами)
 
 

jkjd